Kunst loob lähedust

Haridus

Õpetajatele

Alates 2023. aasta sügisest on võimalik osaleda uues kunsti ja sotsiaalsete oskuste tunnis „Kunstiga lähedalt ja lähedaseks”

Sihtrühm: 1.–4. klass
⁠Tunni kestus: 60–90 minutit
⁠Hind: 2 € õpilase kohta
⁠Asukoht: Tartu Kunstimuuseum (Raekoja plats 18, Tartu)
⁠Keeled: eesti või inglise

Muuseumitund annab õpilastele võimaluse tunnetada ja vaadata kunsti läbi iseenda ja klassikaaslaste kogemuse. Erinevalt tavapärastest kunstimuuseumis toimuvatest tundidest, ei sukelduta selles tunnis kunstiajalukku ega tehnikatesse, vaid uuritakse seda, kuidas kunst meid mõjutab. Avastame, mil viisil hakkame teineteist läbi kunsti paremini tundma ning ka mõistma. Muuseumitunnis kutsuvad kunstiteosed end aktiivselt vaatlema ja suhtlema. Maalidel olevad värvid äratavad tähelepanu ja joonistused esitavad salaküsimusi. Kunst on vahend, mõjutaja, inspireerija ja palju muud.

Õpetajad osalevad tunnis samamoodi nagu õpilased. Meie sooviks on inspireerida õpetajaid kogetud meetodeid edaspidi ka klassiruumis ning teistel kunstinäitustel kasutama. Metoodika tugineb nii riiklikule õppekavale kui KiVa poolt koostatud programmidele. Metoodika on mitmekesine ning sõltumatu näitusest, kus seda parasjagu rakendatakse.

Tunni on välja töötanud Jane Meresmaa-Roos ja Sireli Uusmaa.

Lisainfo ja registreerumine: 

Kristel Sibul
Tartu Kunstimuuseumi muuseumipedagoog 
kristel@tartmus.ee 
+372 588 1780

Muuseumitund „Kunstiga lähedalt ja lähedaseks”, september 2023, Rüki galerii, foto Hanna-Liis Kont